Westernová sedla

Westernová sedla vyrábíme vždy na přání zákazníka, na míru jezdci i koni. Koně měříme speciální měrkou, která dokáže přesně matematicky popsat nejen přední a zadní úhel koně, ale i specifický profil zad.

Wade Visalia Roper Reiner Will James Cowhorse Barrel Riding Allaround

 

Na koně běžných westernových rámců vybereme jakékoliv sedlo podle přání a vkusu jezdce. Rádi se ujmeme i koní, kteři nemají typický westernový profil zad – ne vždy se dá ale vybrat jakékoliv sedlo na jakéhokoliv koně. Rádi pomůžeme zvolit vhodný typ kostry dle specifik koně. Např. velmi krátká záda, nezvyklý úhel lopatky, vysoký kohoutek, atd.

 

Při objednávání sedla na míru mějte na paměti to, že by měl kůň být ve své obvyklé kondici a výživovém stavu. Nelze zaručit, že sedlo na míru bude danému koni dobře pasovat celý život. Stejně jako sako na míru není člověku celý život dobře (čest vyjimkám). Přesto je vhodné (a pro podávání špičkových výkonů nutné), aby sedlo koni dobře sedělo aspoň v hlavních úhlech a nad kohoutkem. Od toho jsou tzv. typová sedla (typově na QH, na araba, atd...) Rádi zhotovíme i typové sedlo bez nutnosti měřit konkrétního koně.

 

Sedla jsou vždy stavěna na dřevěné (topolové) kostře. Kostra je poté potažena vakuově do laminátu, nebo ručně zašita do rawhide. Kostra typu "roper", nebo "wade" je zároveň i vhodná na lasování (hruška je součástí forku a vydrží i velmi nešetrné zacházení při lasování telat).

 

Při výrobě sedla je vždy použita kvalitní hovězinová hlazenice a další typy usní tak, aby každá část sedla měla co nejvyšší životnost.

 

Na podšívání sedel používáme vždy jen pravou jehnětinu (pravý beránek) činěnou technologií relugan.

 

Kování sedla (rigging, déčka, atd.) jsou vyrobena z pevnostní nerez oceli, nebo z mosazi.

 

Veškeré švy na sedle rádi na přání provedeme kompletně ručně (bez šití na stroji), na exponovaných místech tzv. do drážky, aby se švy nepředřely při otěru.

 

Zdobení sedel je prakticky neomezené, od jednoduché linky, přes částečný basket až po celoplošné figurální rytiny, nebo Sheridan style.

 

Cena námi vyrobeného sedla je v základu 55.000,- vč. DPH (nezáleží na tom, jaký typ si vyberete). Veškeré příplatky jsou odsouhlaseny před zahájením práce na sedle.

z toho: 10000,- záloha při zadání zakázky

doplacení cca 50% dohodnuté ceny sedla po výrobě kostry (cca 10 týdnů od zadání zakázky / změření koně)

doplacení zbytku kupní ceny při předání hotového sedla. (cca dalších 10 - 20 týdnů)

 

 

Kvalitní materiál
Kvalitní materiál
Použití kování z nerez oceli a prémiové třísločiněné usně.
Navázání na tradici
Navázání na tradici
Studujeme klasické výrobky, ale sledujeme i nové trendy a technologie.