Westernová sedla vyrábíme vždy na přání zákazníka, na míru jezdci i koni. Koně měříme speciální měrkou, která dokáže přesně matematicky popsat nejen přední a zadní úhel koně, ale i specifický profil zad. 


Sedla jsou vždy stavěna na dřevěné (topolové) kostře. Kostra je poté potažena vakuově do laminátu, nebo ručně zašita do rawhide. Kostra typu "roper", nebo "wade" je zároveň i vhodná na lasování (hruška je součástí forku a vydrží i velmi nešetrné zacházení při lasování telat).


Při výrobě sedla je vždy použita kvalitní hovězinová hlazenice a další typy usní tak, aby každá část sedla měla co nejvyšší životnost.


Na podšívání sedel používáme vždy jen pravou jehnětinu (pravý beránek) činěnou technologií relugan.


Kování sedla (rigging, déčka, atd.) jsou vyrobena z pevnostní nerez oceli, nebo z bronzu. 


Veškeré švy na sedle jsou provedeny vždy ručně (žádné šití na stroji), na exponovaných místech tzv. do drážky, aby se švy nepředřely při otěru.


Zdobení sedel je prakticky neomezené, od jednoduché linky, přes částečný basket až po celoplošné figurální rytiny, nebo Sheridan style.


Cena námi vyrobeného sedla je v základu 34.000,- (nezáleží na tom, jaký typ si vyberete). Veškeré příplatky jsou odsouhlaseny před zahájením práce na sedle.

         z toho: 6000,- záloha při zadání zakázky 

        doplacení cca 50% dohodnuté ceny sedla po výrobě kostry (cca 5 týdnů od zadání zakázky / změření koně)

        doplacení zbytku kupní ceny při předání hotového sedla.


Allaround, měkčené posedlí, zdobení figurální rytinou + meander

Allaround, tvrdé posedlí

Máte zájem o kvalitní ruční práci?

Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás

Mám zájem